Asociacija įgyvendina naudingą projektą

Saulius Tvirbutas
VL žurnalistas

Sodininkų asociacija įgyvendina naudingą projektą

Pagal subsidijų schemos „Nevyriausybinių organizacijų sektoriaus stiprinimas Lietuvoje“ paruoštą projektą „Parama sodininkų bendrijoms, įgyvendinant tvarią regioninę plėtrą ir bioįvairovės apsaugą“ (Paprojektis nr. 2004-LT0008-NVO-1EEE/NOR-02-063) Lietuvos sodininkų bendrijų asociacija gavo finansinę paramą.

Pasak Lietuvos sodininkų bendrijų asociacijos pirmininko Eidginto Germanavičiaus, šalyje yra 1198 sodininkų bendrijos, kur poilsiauja, dirba arba gyvena apie 0,5 mln. gyventojų. „Daugelis sodininkų bendrijų vadovai nežino galiojančių teisinių dokumentų, apskaitos vedimo, gamtosauginių, priešgaisrinių reikalavimų. Neišspręsta, kokia turi būti savivaldybių pagalba sodininkams. Daug problemų yra žemėtvarkos, elektros linijų pardavimo energetikos srityse. Seimas ir Vyriausybė turėtų pakeisti sodininkų bendrijų statusą, kad galima butų gauti ES lėšų.“, – sakė E. Germanavičius.

Vyriausybė ir savivaldybės jokios pagalbos sodininkams neteikia, nors sodo teritorijos pagal Sodininkų bendrijų įstatymą yra ne tik poilsio, bet ir gyvenamoji teritorija. Lietuvos sodininkų bendrijų asociacija ėmėsi iniciatyvos ir parengė paraišką gauti paramą. Už jos lėšas jau surengti mokymai sodų bendrijų buhalteriams, pirmininkams. Seminarai vyko Klaipėdos ir Kauno regionuose. Asociacijos atstovai turėjo galimybę aplankyti Švedijos sodininkus Osterleno regione. „Penkias dienas jie važinėjo po Švedijos sodų bendrijas, sėmėsi patirties, kaip tvarkyti, saugoti aplinką“, – pasakojo E. Germanavičius.

Už projekto lėšas asociacija įsigijo baldų, kompiuterinės technikos, ryšių priemonių, filmavimo ir fotografavimo įrangos, išleido lankstinukus, pastatė reklaminį stendą ir rengiasi išleisti brošiūrą, kurioje bus pateikti su sodininkais susiję įstatymai ir nutarimai.. Asociacija taip pat pertvarkė ir išplėtė asociacijos interneto svetainę www.sbasociacija.lt. Joje skelbiamos sodininkų aktualijos, skleidžiama svarbi informacija, supažindinama su asociacijos veikla.

E.Germanavičius įsitikinęs, kad nenuleidžiant rankų, susitelkus galima daug pasiekti tiek kalbant su valdžios atstovais, tiek teikiant paraiškas paramai. „Gaila, kad ne visi tai supranta: niekaip nerandame bendros kalbos su Lietuvos sodininkų draugija ir jos susivienijimais, kuriems, atrodytų, irgi turėtų rūpėti sodininkų reikalai. O juk asmeninės ambicijos neturėtų gožti svarbių problemų“, – apgailestavo E. Germanavičius.

Įgyvendinus projektą asociacija galės efektyviau rūpintis sodininkų reikalais.

„LSBA naujienos“ – naujausi tinklaraščio įrašai el. paštu ne dažniau kaip kartą per savaitę. Užsisakydami naujienlaiškį, sutinkate su mūsų Privatumo politika. Prenumeratos galima atsisakyti bet kuriuo metu.

Komentarai nepriimami.