Namus išsaugos siaurukas

Žemiau pateikiamas Sekunde.lt tinklalapyje 2023-09-03 08:00 publikuotas straipsnis „Namus išsaugos siaurukas“.

Daliai Panevėžio rajono gyventojų, kuriems dėl europinės „Rail Balticos“ geležinkelio vėžės kilo grėsmė išsikraustyti iš namų, nušvito viltis.

Projekto rengėjai mato būdą, kaip iš 53 numatytų griauti statinių, patenkančių į vėžės teritoriją, išsaugoti maždaug pusę.

Pasiūlyti dar vieno varianto į Panevėžio rajono savivaldybę trečiadienį suvažiavo susisiekimo viceministrė Loreta Maskaliovienė, ministerijos Infrastruktūros plėtros grupės vadovas Vytautas Palevičius, bendrovės „LTG Infra“ „Rail Balticos“ valdymo projektų parengimo vadovas Mantas Kaušylas.… Skaityti toliau →

Geležinkelio stotį siūloma projektuoti ant sodininkų sklypų

Europinė geležinkelio vėžė „Rail Baltica“ ir sodininkų likimas 2023-08-17 Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) radijo žinių laidoje „60 minučių“.

Projektuojamos „Rail Baltica” Panevėžio geležinkelio stoties vieta miesto ribose būtų ne tik apie 10 kartų brangesnė, bet ir nugriautų apie 30 Panevėžio rajono Sodininkų bendrijos „Šilas“ gyventojų namų bei neigiamai įtakotų kitų bendrijos sodiečių ateitį.

Alternatyvūs, pigesni ir tausojantys gamtą bei gyventojų turtą, variantai egzistuoja, tačiau jais Panevėžio miesto valdžia nesuinteresuota.… Skaityti toliau →

Kas dar to nežinojote: tinkamai parinktos trąšos gali apsaugoti daržoves net nuo gamtos siurprizų

2023-08-12 23:01 Lietuvos rytas tinklalapyje buvo publikuotas straipsnis „Kas dar to nežinojote: tinkamai parinktos trąšos gali apsaugoti daržoves net nuo gamtos siurprizų“ (žemiau pateikiama jo ištrauka).

Ūkininkai, sodininkai, daržininkai skundžiasi, jog šiais metais dėl šalį užklupusios kaitros ir sausros derlius bus mažesnis. Mokslininkai įspėja: panašios situacijos ateityje tik kartosis. Kėdainiuose įsikūrusios įmonės „Ikarai“ projektų vadovė Rita Jonynė primena, jog prižiūrėti augalą, išgyventi jam ekstremaliomis sąlygomis gali padėti ir tinkamai parinktos trąšos.… Skaityti toliau →

Dėl savo namų – prieš europinį traukinį

Žemiau pateikiamas Sekunde.lt tinklalapyje 2023-08-07 19:13 publikuotas straipsnis „Dėl savo namų – prieš europinį traukinį“.

Kai kurių Panevėžio rajono vietovių gyventojams išvydus „Rail Balticos“ vėžės planą prireikė raminamųjų. Jiems sunku patikėti, kad dėl būsimojo geležinkelio numatyta visuomenės poreikiams ne tik išpirkti žemės sklypus, bet ir nugriauti gyvenamuosius namus.

Žmonės bandys Susisiekimo ministerijos išprašyti vėžę, planuojamą iki tarptautinės keleivių stoties miesto aplinkkelio pašonėje, pakreipti taip, kad dėl šio amžiaus projekto netektų aukoti namų.… Skaityti toliau →