Ne tik pelenais: ekspertų patarimai, kaip pavasarį pamaitinti braškes, kad derlius būtų gausus

2024-04-16 09:30 ve.lt tinklalapyje buvo publikuotas straipsnis „Ne tik pelenais: ekspertų patarimai, kaip pavasarį pamaitinti braškes, kad derlius būtų gausus“ (žemiau pateikiama jo ištrauka).

Braškės yra šiek tiek kaprizingos, o norint jas auginti, reikia prie to priprasti. Pirmiausia – išmokite laiku pasigaminti trąšų ir supraskite, kokias trąšas ji mėgsta. Galimybės gali būti skirtingos, priklausomai nuo to, kokiu vegetacijos laikotarpiu planuojate jas naudoti.

Skaityti toliau →

Savivaldybė pasiryžusi perimti ir sutvarkyti kelius sodininkų bendrijose

2024-02-12 09:00 Diena.lt tinklalapyje buvo publikuotas Vilmos Kasperavičienės straipsnis „Savivaldybė pasiryžusi perimti ir sutvarkyti kelius sodininkų bendrijose“ (žemiau pateikiama jo ištrauka).

300 tūkst. eurų – tokia suma šiųmečiame Kauno rajono savivaldybės biudžete numatyta Specialiajai sodininkų bendrijų rėmimo programai. Palyginti su praėjusiais metais, lėšos išaugo net šešis kartus. Tai leis pagražinti viešąsias erdves, atnaujinti bendro naudojimo objektus, o svarbiausia – kelius, kurie neretai yra apgailėtinos būklės.… Skaityti toliau →

Parama Kauno rajono sodininkų bendrijoms 2024 metams

Vadovaujantis Kauno rajono savivaldybės tarybos 2024 m. sausio 25 d. sprendimu Nr. TS-40 patvirtinta Kauno rajono savivaldybės specialiąja sodininkų bendrijų rėmimo programa (toliau – Programa), skelbiamas kvietimas teikti prašymus dėl sodininkų bendrijų bendro naudojimo žemėje esančių kelių (gatvių) perleidimo Kauno rajono savivaldybės nuosavybėn bei prašymus finansinei paramai pagal Programą gauti.

Prašymus gali teikti: Kauno rajono savivaldybės teritorijoje esančios sodininkų bendrijos (toliau – Bendrijos).… Skaityti toliau →

Nekilnojamojo turto valdytojų bendrojo naudojimo objektų (BNO) valdymas steigiant bendriją

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Statybos ir būsto politikos grupė 2023-11-21 pristatė Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo keitimo, skelbiant netekusiu galios Sodininkų bendrijų įstatymą, projektą.

Žemiau pateikiamas LR Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto politikos grupės pristatymas „Nekilnojamojo turto valdytojų bendrojo naudojimo objektų (BNO) valdymas steigiant bendriją“. Nekilnojamojo turto valdytojai – tai asmeninius pastatus, bendruose pastatuose esančius butus ir (ar) kitas patalpas, žemės sklypus nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdantys asmenys.… Skaityti toliau →