[Seminaras] SB įstatymo pokyčiai nuo 2020-01-01

2020 m. vasario 21 d. 15.00 val. Lapių laisvalaikio salėje (A. Merkio g. 1, Lapės) įvyko seminaras „Sodininkų bendrijų įstatymo (SBĮ) pokyčiai nuo 2020-01-01“. Seminarą organizavo Lietuvos sodininkų bendrijų asociacija (LSBA).

Dalyvavo sodininkai iš Lapių ir Domeikavos seniūnijų, kuriose yra nemažas skaičius sodininkų bendrijų. Pranešimą „Sodininkų bendrijų įstatymo 2020 m. pokyčiai ir kaip jiems pasiruošti“ perskaitė LSBA valdybos narys Linas Vaicekavičius. Demonstruotos pranešime skaidrės pateikiamos žemiau.

Po pranešimo sodininkai buvo plačiau supažindinti ir su nauju LSBA įrankiu sodininkų bendrijų pirmininkams – t. y. populiariausios turinio valdymo sistemos, „WordPress“, internetine multisvetaine, galinčia talpinti savyje neribotą skaičių dukterinių svetainių. Tokios svetainės savo išvaizda niekuo nesiskiria nuo įprastinių, tačiau su jų priežiūra, talpinimu ir sauga susijusios išlaidos yra keliskart mažesnės, o specialiai sodininkų bendrijoms pritaikytas funkcionalumas daro jas labai aktualiu ir nepamainomu įrankiu prisitaikant prie naujų SBĮ pokyčių.

Svetainės leis sodininkų bendrijų valdybų ir revizijos komisijų nariams bei apskaitininkams pasiekti iš bet kurio kompiuterio ar išmanaus telefono sukauptą bendrijos narių informaciją, sodininkams patiems suvesti ir atnaujinti savo kontaktinę informaciją, įgalins organizuotai išrašyti ir išsiųsti sąskaitas bendrijose esančių sklypų savininkams bei atlikti daug kitų funkcijų. Plačiau apie tai skaitykite https://sbasociacija.lt/blog/naujas-irankis-sodininku-bendriju-pirmininkams/.

Į sodininkų iškeltus klausimus (dėl kelių perdavimo savivaldybėms, atliekų išvežimo ir kt.) atsakė LSBA pirmininkas Juozas Ravinis. Seminaras truko beveik tris valandas. Žemiau pateikiamos pranešimo metu demonstruotos skaidrės (jose naujų Įstatymo pakeitimų ir papildymų tekstas paryškintas, o buvęs – perbrauktas).

„LSBA naujienos“ – naujausi tinklaraščio įrašai el. paštu ne dažniau kaip kartą per savaitę. Užsisakydami naujienlaiškį, sutinkate su mūsų Privatumo politika. Prenumeratos galima atsisakyti bet kuriuo metu.

Komentarai nepriimami.