Naujas įrankis sodininkų bendrijų pirmininkams

2019 m. balandžio 6 d.​​ Lietuvos sodininkų bendrijų asociacijos (LSBA) narių susirinkimo metu buvo patvirtintas naujos LSBA interneto svetainės projektas, pagal kurį naujoji svetainė, be įprastinės naujienų, pranešimų bei nutarimų paskelbimo galimybės, turėtų ir papildomas funkcijas ne tik savo, bet ir jos narių, sodininkų bendrijų, svetainėms.

Tokia „WordPress“ multisvetainė yra sėkmingai sukurta ir jau talpina savyje pirmąsias sodininkų bendrijų svetaines. Šios svetainės savo funkcionalumu ir išvaizda niekuo nesiskiria nuo atskirai valdomų „WordPress“ svetainių. O su jų priežiūra, talpinimu ir sauga susijusios išlaidos yra žymiai mažesnės, kas yra labai aktualu sodininkų bendrijoms, kadangi visos svetainės administruojamos centralizuotai, turi vieną visas svetaines „dengiantį“ SSL sertifikatą, vieną hostingą, ir t. t. Šios svetainės pilnai atitinka reikalavimus, nustatytus Europos Sąjungos Bendrajame duomenų apsaugos reglamente (sutrumpintai vadinamame „BDAR“) ir kituose teisės aktuose.

Kokios gi galimybės suteikiamos asociacijos narių (sodininkų bendrijų) valdybų pirmininkams, turintiems tokias svetaines? O jų daug, praktiškai viskas, kas įmanoma šiuolaikinėms turinio valdymo sistemoms. (Dukterinės LSBA svetainės sukuriamos asociacijos nariams už nedidelį papildomą metinį mokestį.)

Kaip gi yra vykdomas dukterinės svetainės kūrimas sodininkų bendrijai, LSBA narei, norinčiai tokios svetainės? Pirmiausia, į svetainės duomenų bazę įkeliamas tinkamai suformuotas bendrijos narių sąrašas. Po to yra sukuriama:
– bendrijos svetainės logo;
– svetainės apipavidalinimas;
– bendrijos foto galerija;
– svetainės naujienlaiškis, automatiškai siunčiantis naujausius tinklaraščio įrašus svetainės vartotojams ne dažniau kaip kartą per savaitę;
– apskaitos sistema, įgalinanti išrašyti sąskaitas ir sekti gaunamas pajamas;
– kiti įrankiai.

Tokia svetainė leidžia:
– bet kada ir iš bet kurio kompiuterio ar išmanaus telefono pasiekti bendrijos narių informaciją;
– svetainės vartotojams (bendrijos nariams, jų šeimos nariams ar įgaliotiniams) patiems suvesti ir atnaujinti savo duomenis;
– išrašyti sąskaitas, kad bendrijos nariai ir ne nariai galėtų sumokėti bendrijos nario ir kitus narių susirinkimo nustatytus mokesčius bei įmokas;
– bendrijos valdybos nariai gali susipažinti ir, prireikus, redaguoti svetainės įrašus prieš juos paskelbiant;
– bendrijos apskaitininkas, revizijos komisijos nariai taip pat gali matyti tik jiems skirtą informaciją;
– rinkti, naudoti ir saugoti svetainės vartotojų ir bendrijos narių duomenis laikantis BDAR reikalavimų;
– reguliariai daryti ir skirtingose vietose saugoti užšifruotas svetainės duomenų kopijas;
– kaupti informaciją apie narių dalyvavimą susirinkimuose ir talkose, jų atsiskaitymo su bendrija būklę ir kt.;
– kaupti informaciją apie žemės sklypus bendrijoje (ar yra parduodami, jų apleistumas, įsiskolinimas, gyventojai ir kt.);
– pateikti informaciją bendrijos nariams (narių susirinkimų protokolus, bendrijos valdybos nutarimus, kt.);
– pateikti prašymus, užklausas valdybai;
– gauti savalaikę pagalbą bei konsultacijas iš tinklo administratoriaus.

Tokia svetainė bendrijos pirmininko rankose turėtų tapti tuo įrankiu, kuris leistų rinkti savo bendrijos narių duomenis, pateikti bendrijos nariams (ir ne nariams) informaciją apie mokėtinas įmokas bendrijai, efektyviai organizuoti savo, valdybos, apskaitininko ir revizoriaus darbą bei pakelti savo bendriją į reikiamą lygį (sutinkamai su naujais 2020 m. Sodininkų bendrijų įstatymo pakeitimais).

Prašome apsilankyti SB „Kanklės“, SB „Lantainiai“, SB „Stiklas“ (tik prisijungę vartotojai galės matyti svetainės “Skaitytojui“ skirtą informaciją). Svetainėse naudojama dvipakopė vartotojų registracija – savarankiškai prisiregistravusiems vartotojams automatiškai suteikiama labai apribota „Skaitytojo“ rolė, kuri vėliau, svetainės administratoriui patvirtinus vartotojo tapatybę, gali būti pakeista į aukštesnes privilegijas turinčią rolę („Nario“, „Apskaitininko“, „Revizoriaus“, „Valdybos nario“ ar „Pirmininko“), kuri suteikia vartotojui jo pareigas atitinkantį duomenų prieinamumą. Šiuo metu yra kuriama svetainės „Demo“ versija, kuri leis suinteresuotiems asmenims susipažinti su tipiškos sodininkų bendrijai skirtos dukterinės svetainės veikimu ir išdėstymu.

Kad užsisakyti tokią svetainę, prašome pirmiausia užsiregistruoti LSBA svetainėje ir tada susisiekti su mumis. Lauksime jūsų prisijungiant prie mūsų!

„LSBA naujienos“ – naujausi tinklaraščio įrašai el. paštu ne dažniau kaip kartą per savaitę. Užsisakydami naujienlaiškį, sutinkate su mūsų Privatumo politika. Prenumeratos galima atsisakyti bet kuriuo metu.

Komentarai nepriimami.