Renginys Elektrėnuose 2012-08-21

2012 m. rugpjūčio 21 d.  Elektrėnuose įvyko Kaišiadorių ir Elektrėnų sodininkų bendrijų pirmininkų pasitarimas.

Renginyje dalyvavo Lietuvos sodininkų bendrijų asociacijos pirmininkas Eidigintas Germanavičius, Seimo narys Bronius Bradauskas, Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Arvydas Vyšniauskas.

Eidigintas Germanavičius sukvietė Elektrėnų ir Kaišiadorių sodų bendrijų pirmininkus į pasitarimą ir išaiškino naujuosius sodininkų bendrijų įstatymus. Pasak E. Germanavičiaus, nors sodininkų bendrijos apibūdinamos kaip aktyvaus poilsio ir gyvenimo sąlygų zonos, bet nuolatiniam gyvenimui sodų bendrijos dar nepritaikytos. Nuo 2003 metų, kai buvo išleistas pirmasis Lietuvos Respublikos sodininkų bendrijų įstatymas ir 2010 bei 2012 metais iš esmės taisytas, sodininkų bendrijų asociacija iš valdžios išsireikalavo tik vieno, kad sodų bendrijos priklausytų savivaldybėms. O tai reiškia, kad savivaldybėms priklausys ir keliai per sodus, kurių remontui bus galima ieškoti lėšų. Iki šio laiko sodų bendrijos neturėjo savo statuso, todėl negalėjo pretenduoti nei į Europos Sąjungos, nei į biudžeto lėšas.

Beveik dvi valandas sodininkai aptarinėjo savo problemas apie elektrą ir vandentiekius, apie kelius ir gyvenamosios vietos deklaravimą soduose, apie užmirštus sklypus ir netvarkingus kaimynus. Asociacijos pirmininkas sodininkus ragino nelikti vieniems su savo problemomis, visada kreiptis į asociaciją, o Seimo narys Bronius Bradauskas pažadėjo užregistruoti Seime pataisas, kad be biurokratinių kliūčių sodininkai galėtų įregistruoti savo namelius, o ant jų atsirastų gatvės pavadinimas ir namo numeris. Tada bus aišku, kur greitajai pagalbai atvažiuoti ar laiškininkui laišką atnešti. Tada sodų bendrijos turės savo statusą, o sodininkai taps gyventojais.

Naudota: “Elektrėnų kronika” 2012-08-24

„LSBA naujienos“ – naujausi tinklaraščio įrašai el. paštu ne dažniau kaip kartą per savaitę. Užsisakydami naujienlaiškį, sutinkate su mūsų Privatumo politika. Prenumeratos galima atsisakyti bet kuriuo metu.

Komentarai nepriimami.