LSBA kreipiasi į Lietuvos partijas

Siekdama paramos sprendžiant sodininkų problemas, Lietuvos sodininkų bendrijų asociacija kreipėsi į Lietuvos socialdemokratų partiją ir Darbo partiją prašydama, kad šios įtrauktų sodininkų klausimus į savo programas.

Žemiau pridedamas laiškas, kuris 2020 m. sausio 28 d. buvo išsiųstas Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkui Gintautui Paluckui.


 

​​ 

Lietuvos sodininkų bendrijų asociacija
Juridinio asmens kodas: 160453369
Merkio g. 1, Lapės, LT-54078 Kauno r. sav., info@sbasociacija.lt

 

 

2020-01-28, Nr. 20–02

 

 

LSDP pirmininkui G. Paluckui

 

Dėl sodininkų bendrijų problemų​​ 

įtraukimo į LSDP programą

 

Lietuvoje yra apie 1200 sodininkų bendrijų, kurių sklypuose triūsia​​ apie 0,5 milijono gyventojų: vieni užsiima mėgėjiška sodininkyste, poilsiauja, kiti savo sklypuose statosi būstus ir pastoviai gyvena. Paskutiniu metu smarkiai didėja pastoviai gyvenančių skaičius, o prie didžiųjų miestų kai kurios sodininkų bendrijos virsta gyvenamais kvartalais. Būtina sodininkams sudaryti normalias egzistavimo sąlygas, tačiau nei savivaldybės, nei LR Vyriausybė į tai rimtai nežiūri. Šiuo metu sodininkai yra pamestinukų vietoje ir savivaldybės mano, kad kylančius klausimus turi spręsti savo jėgomis.

Kreipiamės į Jus ir prašome padėti spręsti aktualiausius klausimus, numatyti juos savo programoje:

 • sodininkų bendrijas aprūpinti geriamu vandeniu ir spręsti nuotėkų šalinimą;

 • sodininkų bendrijų teritorijoje esančius kelius perduoti savivaldybių​​ žinion;

 • spręsti šiukšlių šalinimo problemas;

 • užtikrinti, kad sodininkų bendrijų narių ir​​ jose gyvenančių teisės būtų vienodos su​​ gyvenančiais mieste ar kaime gyventojais;

 • duomenis apie sodininkų bendrijas, jose esančius sklypus, gyvenančius (deklaruotus​​ ir nedeklaruotus) žmones turėtų kaupti Valstybinė organizacija. Šiuo metu atskiri duomenys yra skirtingose organizacijose ir jais pasinaudoti nėra galimybių.

 

Lietuvos sodininkų bendrijų asociacijos garbės pirmininkas​​ 

 

Eidigintas Germanavičius

 


 

„LSBA naujienos“ – naujausi tinklaraščio įrašai el. paštu ne dažniau kaip kartą per savaitę. Užsisakydami naujienlaiškį, sutinkate su mūsų Privatumo politika. Prenumeratos galima atsisakyti bet kuriuo metu.

Komentarai

LSBA kreipiasi į Lietuvos partijas — Komentarų: 1

 1. Kreipimasis geras, išdėstytos problemos tikrai aktualios.

  Taktika, kreiptis į dvi partijas, gerai, bet, mano galva, ribota.

  Žiūrint strategiškai, šis kreipimasis turėtų būti išsiuntinėtas be išimties visoms LR veikiančioms partijoms. Prieš rinkimus būtų aiškesnė situacija rinkėjams. Po rinkimų būtų aiškumas su kuriomis partijomis galima būtų glaudžiau bendradarbiauti.

  Algirdas Jakštas