Kauno r savivaldybės ir sodininkų bendradarbiavimas

Kauno rajono savivaldybės darbuotojai bendradarbiauja, kad padėtų sodininkams svarbiais klausimais.

Kauno rajono savivaldybės mero pirmasis pavaduotojas Petras Mikelionis inicijavo sukūrimą darbo grupės, į kurios sudėtį įeitų Savivaldybės ir sodininkų atstovai, kuri padėtų spręsti sodininkams aktualius klausimus. Spalio 6 d. vyko šios darbo grupės posėdis, kuriame buvo sprendžiami keli pagrindiniai sodų bendrijų klausimai. Vienas jų,– adresų suteikimas sodų gyventojams.  Daugelis sodininkų skundžiasi, susiduriantys su didžiulėmis kliūtimis, įteisinant gatvių pavadinimus ir suteikiant sklypams numerius. Tokiu atveju iškyla problemos registruojant sklypus, deklaruojant gyvenamąją vietą, perkant ar parduodant sodus.

Lietuvos sodininkų bendrijos asociacijos pirmininkas Eigintas Germanavičius iškėlė ir kitą svarbų klausimą dėl vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo. Sodininkai nėra įtraukti į specialiuosius planus dėl geriamojo vandens tiekimo. Dėl valymo įrenginių įrengimo nėra jokios kontrolės, niekas nesirūpina jų eksploatacija. Savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas K. Povilaitis pabrėžė, kad sodų bendrijos nėra gyvenvietės, jų statusas yra sodai. Kauno rajono Karmėlavos, Garliavos gyvenvietėse  taip pat ne visur užtikrintas geriamojo vandens tiekimas ir nuotekų tvarkymo įrengimas.

Šiukšlių šalinimo ir tvarkos palaikymo problemai spręsti, dauguma sodininkų kreipiasi į sodų pirmininkus, bet įstatyme nėra numatytos pirmininko atsakomybės. Pirmininkai, vengdami konfliktų su bendrijų nariais, neskiria administracinių nuobaudų. Labai efektyvu būtų, jei sodų bendrijos pasitvirtintų sodų tvarkymosi vidaus taisykles. Savivaldybės Aplinkos skyriaus vedėjo pavaduotojas (aplinkos apsaugai) D. Šlapikas sako, kad soduose statomi šiukšlių konteineriai, skatinantys gyventojus rūšiuoti šiukšles, todėl problemų atliekų tvarkymo klausimais neturėtų kilti.

Kitas aktualus klausimas – sodų keliai. Dažnai sodininkai nesilaiko sklypo koordinačių ir, statydami tvoras, peržengia savo sklypo ribas į sodų kelių pusę. Vienas iš sprendimo variantų – sodų pirmininkai turėtų inventorizuoti tokius atvejus ir kreiptis į statybos inspekciją.

P. Mikelionio nuomone, ši darbo grupė labai reikalinga, todėl kitas posėdis planuojamas gruodžio mėnesį.

KRS info.

„LSBA naujienos“ – naujausi tinklaraščio įrašai el. paštu ne dažniau kaip kartą per savaitę. Užsisakydami naujienlaiškį, sutinkate su mūsų Privatumo politika. Prenumeratos galima atsisakyti bet kuriuo metu.

Komentarai nepriimami.