Atidžiai tikrinkite el. tinklo pirkėją

Sodininkai raginami atidžiai tikrinti potencialų bendrijos elektros tinklo pirkėją.

Pasirodžius informacijai apie sodininkų bendrijų elektros tinklų išpirkimą, kurį ketina vykdyti privačios ne energetikos bendrovės, AB Rytų skirstomieji tinklai ir AB „VST“ rekomenduoja sodininkams dėmesingai patikrinti potencialų pirkėją.

Pagal Energetikos ministerijos patvirtintą grafiką iki šių metų pabaigos skirstomųjų tinklų bendrovės Rytų skirstomieji tinklai ir „VST“ įpareigojo išpirkti 552 sodininkų bendrijų elektros tinklus. Tokiu būdu siekiama užtikrinti patikimą, saugų elektros energijos tiekimą klientams bei patenkinti išaugusius sodininkų elektros energijos vartojimo ir infrastruktūros aptarnavimo poreikius.

Elektrą tiekiančios bendrovės pastaruoju metu gauna klausimų iš sodininkų apie šių bendrijų tinklų supirkimu susidomėjusias privačias ne energetikos įmones. Todėl skirstomųjų tinklų bendrovės atkreipia dėmesį į informaciją, kuri gali būti aktuali sodininkų bendrijų nariams. Sodininkai turėtų žinoti tikslią informaciją apie trečiuosius asmenis (ne energetikos įmones), kurie siūlo išpirkti jų tinklus, ir pasverti visas rizikas bei pasekmes, kurios ateityje gali turėti įtakos tinkamam elektros tinklų eksploatavimui bei atsiskaitymui už suvartotą elektrą.

Pasak RST Elektros tinklo direktoriaus Virgilijaus Žukausko, išpirkus sodininkų bendrijos elektros tinklus, įmonė tampa atsakinga už elektros tinklo eksploatavimą. Todėl toks juridinis asmuo, ketinantis verstis elektros įrenginių eksploatavimo veikla, privalo turėti atitinkamą atestatą, išduotą teisės aktų nustatyta tvarka ir sąlygomis.

„Jei įmonė, kuri ketina išpirkti sodininkų bendrijų tinklus, neturi skirstomųjų tinklų operatoriaus licencijos, už suvartotą elektros energiją sodo bendrijai teks atsiskaityti senąja tvarka – pagal bendro sodų bendrijos elektros energijos apskaitos prietaiso parodymus.

Elektros tinklus pardavus tretiesiems asmenims, bendrijų nariai netampa tiesioginiais skirstomųjų tinklų įmonės vartotojais, t.y. jie negalės tiesiogiai su skirstomųjų tinklų bendrovėmis sudaryti elektros energijos pirkimo-pardavimo sutarčių ir individualiai atsiskaityti už suvartojamą elektros energiją. Už sodininkų bendrijos suvartojamą elektrą su skirstomųjų tinklų bendrove turės atsiskaityti ta įmone, kuri nupirks sodininkų tinklus. Be to, norėdami didinti leistinąją naudoti galią sodininkų bendrijų nariai turės kreiptis į lokalaus tinklo valdytoją, o pastarasis į – skirstomųjų tinklų operatorių“, – teigia V. Žukauskas.

Akcinės bendrovės „VST“ Elektros tinklo tarnybos direktoriaus Ryčio Borkio teigimu, privačioms ne energetikos įmonėms išpirkus sodininkų bendrijų elektros tinklus, minėtos įmonės taip įgyja teisę pareikalauti iš sodininkų padengti išlaidas, susijusias su tinklo eksploatavimu ir elektros energijos tiekimu išpirktais elektros tinklais. „Norime atkeipti dėmesį, jog kritinės būklės sodininkų tinklų renovacijai būtinos nemažos investicijos. Skirstomųjų tinklų bendrovės šiuo tikslu planuoja panaudoti įmonių tinklo modernizavimui skirtas lėšas bei Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą. Taigi sodininkams, pardavusiems savo tinklus RST ar „VST“, tinklų renovacijai nereikės skirti papildomų lėšų“, – sako R. Borkys.

Skirstomųjų tinklų bendrovių atstovai sodininkams rekomenduoja pasidomėti, kokiomis lėšomis potencialūs bendrijos tinklo savininkai ketina finansuoti elektros tinklo renovaciją ir užtikrinti elektros tinklo saugų eksploatavimą, įstatymų numatyta tvarka, ir ar sodininkams nereikės mokėti papildomų mokesčių.

Skirstomųjų tinklų bendrovės planuoja išpirkti sodininkų bendrijų tinklus pagal sutartinę kainą, atitinkančią elektros tinklų rinkos vertę.

Daugiau informacijos:
Giedrė Vinickienė
Akcinė bendrovė „VST“
Ryšių su visuomene atstovė
Tel. (8 5) 278 1221, mob. 659 17613
El. p. giedre.vinickiene@vst.lt

„LSBA naujienos“ – naujausi tinklaraščio įrašai el. paštu ne dažniau kaip kartą per savaitę. Užsisakydami naujienlaiškį, sutinkate su mūsų Privatumo politika. Prenumeratos galima atsisakyti bet kuriuo metu.

Komentarai nepriimami.