Vasaros rezidencijos skęsta atliekų krūvose

Žemiau pateikiamas Sekunde.lt tinklalapyje publikuotas straipsnis „Vasaros rezidencijos skęsta atliekų krūvose“.


Prieš trejus metus įvestas atliekų mokestis sodininkams sukėlė didžiulę pasipiktinimo bangą. Gyventojai tvirtino, kad tai yra lupikavimas, mat soduose beveik viską įmanoma kompostuoti.

Tačiau bendrijose pastačius konteinerius, situacija apsivertė aukštyn kojomis. Jie atliekomis pripildomi per vieną savaitgalį, bet išvežami vos kartą per mėnesį.

Nuostabiame gamtos kampelyje Karsakiškio seniūnijoje įsikūrusios „Pietupio“ sodininkų bendrijos kai kurie gyventojai jaučiasi taip, tarsi būtų įsikūrę sąvartyno pašonėje. Nuo konteinerių sklindantis pūvančių atliekų kvapas verčia užsidaryti namuose. O naktį lapės ir kiti miško gyvūnai konteinerių turinį ištaršo ir po sklypus. Sodininkai ne kartą savo gėlynuose, daržuose yra radę naudotų sauskelnių ar maišelių su maisto atliekomis. Dabar jie prašo tiesiog nebemesti atliekų į konteinerius, nes bandymai prisikviesti atliekų vežėjus iki šiol baigdavosi pažadais. Pastarieji dėl tokios dvokiančios netvarkos kaltina pačius sodininkus. Nors šie moka tik už mišriųjų išvežimą, į bendrus konteinerius verčiama viskas – nupjauta žolė, kelmai, statybinės medžiagos, seni šiltnamiai, unitazai ir netgi supilamas betonas. […]

 

„LSBA naujienos“ – naujausi tinklaraščio įrašai el. paštu ne dažniau kaip kartą per savaitę. Užsisakydami naujienlaiškį, sutinkate su mūsų Privatumo politika. Prenumeratos galima atsisakyti bet kuriuo metu.

 

Komentarai nepriimami.