Sodininkai Šiaulių mieste nesnaudžia

Sodininkų bendrijos „Svajonė“ klube 2019-02-23, šeštadienį, įvyko Šiaulių miesto sodininkų bendrijų pirmininkų, valdybos narių, aktyvių sodininkų susitikimas su visuomeninio rinkimų komiteto “Už Šiaulius” atstovais:

Į susitikimą atvyko ir šio komiteto įkūrėjas ir vedlys, LR Seimo narys, kandidatas į miesto merus, Valerijus Simulik.

Vakarietiškos civilizacijos šalyse seniai išgyvendinta žmonių diskriminacija pagal jų rasę, lytį, politines pažiūras, tikėjimo išpažinimą ir pan. Tai jau savaime suprantamas faktas. Tačiau Lietuvos Respublikoje iki šiol sėkmingai žmonės diskriminuojami pagal jų gyvenamą vietą. Neįtikėtinas faktas XXI amžiuje.

Šiai dienai Šiauliuose yra apie 2700–2800 žmonių sodų teritorijose deklaravusių gyvenamą vietą, t. y. 2,7 % visų miestiečių. Tai kodėl soduose gyvenantys 2,7 % šiauliečiai, sumokantys kaip ir visi miestiečiai vienodą 15 % pajamų mokestį(nuo 2019 m. 20 %) į savivaldybės biudžetą, nesulaukia iš savivaldybės adekvačių infrastruktūros paslaugų kaip kiti miesto gyventojai, kodėl jie yra diskriminuojami? Kodėl dabartinis miesto meras Artūras Visockas net girdėti nenori apie šias egzistuojančią problemą?

Sodininkai teigia, kad savų lėšų nepakanka infrastruktūros gerinimui, ir prašo, jog sodų bendrijos būtų integruotos į miesto infrastruktūrą, kad savivaldybė perimtų, ar bent jau dalinai finansiškai prisidėtų, prie kelių tvarkymo, vandentvarkos, gatvių apšvietimo darbų.

Mūsų sodininkų pageidavimas: Šiaulių miesto savivaldybės biudžete, Miesto infrastruktūros objektų priežiūros, modernizavimo ir plėtros programoje, numatyti 2,7 % lėšų sodų infrastruktūros objektų finansavimui. Taip būtų atstatytas lygiateisiškumo ir teisingumo principas tarp visų miestiečių.

Valerijus Simulik užtikrino, kad jei taps Šiaulių miesto meru, tai po 100 jo darbo dienų šiose pareigose, jo kabinete yra laukiami sodininkų bendrijų atstovai. Su jais bus kalbamasi, tariamasi ir numatomi realūs darbai šių teritorijų vystymuisi. Kalbėdami kiti komiteto “Už Šiaulius” atstovai – kaip Ilona Kreišmontienė, Saulius Lecnickas, išreiškė mūsų problemų supratingumą ir paramą jei taptų miesto Tarybos nariais.

Jei miesto Taryboje bus žmonių suprantančių mūsų problemas, palaikančių mus – tai būtų jau didelis pasiekimas. Su šiais žmonėmis būtų lengviau kalbėtis apie mūsų visų problemas, kartu būtų lengviau ieškoti sprendimo būdų.

Sodininkų bendrijos „Svajonė“ pirmininkas susirinkusius vaišino arbata, vyko šiltas betarpiškas bendravimas.

„LSBA naujienos“ – naujausi tinklaraščio įrašai el. paštu ne dažniau kaip kartą per savaitę. Užsisakydami naujienlaiškį, sutinkate su mūsų Privatumo politika. Prenumeratos galima atsisakyti bet kuriuo metu.

Komentarai nepriimami.