Seimas: savivaldybės iki 2028 metų neturės perimti sodininkų kelių

Žemiau pateikiamas 15min.lt  tinklalapyje publikuotas straipsnis „Seimas: savivaldybės iki 2028 metų neturės perimti sodininkų kelių“.


Seimas atsisakė įpareigoti savivaldą iki 2028 metų perimti visus sodų bendrijų kelius. Seimas ketvirtadienį po pateikimo nutarė nesvarstyti tokių Sodininkų bendrijų įstatymo pataisų: už jų svarstymą balsavo 43 Seimo nariai, prieš – trys, o susilaikė 65 parlamentarai.

Seimas (Žygimanto Gedvilos nuotr.)

Seimas (Žygimanto Gedvilos nuotr.)

Greičiausiai – iki 2024-ųjų – savivaldybėms siūlyta perimti tranzitinius kelius, iki 2026-ųjų – kelius, kuriais naudojasi daugiau negu vienos bendrijos sklypų savininkai, o iki 2027 metų – kelius, kur bent 20 proc. sklypų savininkų yra nuolatiniai gyventojai.

Vienos pataisų iniciatorių Astos Kubilienės teigimu, kai kurios savivaldybės net nežino, kiek kilometrų turi tokių kelių.

„Valstietė“ Laima Nagienė sako, kad kol kas tik Šilalės rajono savivaldybė yra pasirašiusi du ketinimų protokolus perimti sodų bendrijų kelius.

Konservatorius Edmundas Pupinis įspėjo, kad pataisomis daromas spaudimas savivaldybėms, jis siūlė palikti savivaldai spręsti, iki kada ir kaip perimti sodininkų kelius.

Tuo metu socialdemokratas Eugenijus Sabutis mano, kad pataisa sodininkams siunčiama klaidinga žinia, kad iki 2028 metų visi sodų bendrijų keliai bus išasfaltuoti.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad nėra aišku, kiek lėšų reikia savivaldybėms perimant sodininkų kelius, todėl ministerijoje sudaryta darbo grupė įvertins „tiek tam tikrų sprendimų, tiek lėšų poreikį“.

Pareigą savivaldai rūpintis sodų bendrijų keliais ir gatvėmis Seimas nustatė 2019 metų pabaigoje. Skaičiuojama, kad dabar Lietuvoje veikia apie 1,2 tūkst. sodų bendrijų, jose yra beveik 230 tūkst. sklypų.
 

„LSBA naujienos“ – naujausi tinklaraščio įrašai el. paštu ne dažniau kaip kartą per savaitę. Užsisakydami naujienlaiškį, sutinkate su mūsų Privatumo politika. Prenumeratos galima atsisakyti bet kuriuo metu.

Komentarai nepriimami.