Išpuoselėtose vietose – atgrasus vaizdas

Žemiau pateikiamas Sekunde.lt tinklalapyje publikuotas straipsnis „Išpuoselėtose vietose – atgrasus vaizdas“.


Atgrasūs invaziniai šliužai, praėjusią vasarą gąsdinę panevėžiečius, toliau plečia savo valdas Aukštaitijos sostinėje. Iki šiol šiais naujakuriais pernelyg nesidomėjusi miesto Savivaldybė dabar susirūpino ir žada konsultuotis su ekspertais.

Soduose ir daržuose sparčiai įsikuriantys invaziniai, sprindžio dydžio šliužai, per kelias naktis galintys nuėsti ir visą daržą, jau kuriasi ir miestuose. Jau pernai šių nekviestų oranžinės spalvos svečių pirmą kartą savo mieste užtiko ir panevėžiečiai. Riebūs ir ilgi šliužai drėgnesniais vasaros rytais nuklodavo visą A.Jakšto gatvę, Taikos alėją. Dar didesnės šių gyvių invazijos pernai sulaukė ir priemiestinės Dembavos gyvenvietės gyventojai.

Šįmet panevėžiečiai irgi jau pasakoja pėsčiųjų ir dviračių takuose Nevėžio pakrantėje matantys tokius šliužus. „Prieš porą savaičių važinėjausi riedučiais ir mačiau Taikos alėjos dviračių take sutraiškytų juodų šliužų. Nebuvo jie dar labai dideli, nykščio dydžio, turbūt dar neužaugę. Ankstesniais metais matydavau daug didesnių ir jie dar blizgėdavo”, – pasakojo panevėžietis Paulius. Jis keletą tokių pakeleivių Taikos alėjoje sutiko ir šį trečiadienį. […]

 

„LSBA naujienos“ – naujausi tinklaraščio įrašai el. paštu ne dažniau kaip kartą per savaitę. Užsisakydami naujienlaiškį, sutinkate su mūsų Privatumo politika. Prenumeratos galima atsisakyti bet kuriuo metu.

Komentarai nepriimami.