Dar vienas bandymas padėti spręsti sodininkų klausimus

Gautas atsakymas iš Laisvės partijos pirmininkės į žemiau išdėstytą kreipimąsi. Jame rašoma:

“Sveiki, pritariu jūsų iškeltiems aktualiems klausimams ir manau, kad reikėtų juos spręsti.”

 

Siekdami, kad sodininkų problemos nebūtų pamirštos ir nustumtos į antrą planą, kreipėmės dar į vieną partiją su laišku, kuris pateikiamas žemiau:

“Laisvės partijos pirmininkei  Aušrinei Armonaitei

Dėl sodininkų bendrijų problemų

Lietuvoje yra apie 1200 sodininkų bendrijų, kurių sklypuose triūsia apie 0,5 milijono gyventojų: vieni užsiima mėgėjiška sodininkyste, poilsiauja, kiti savo sklypuose statosi būstus ir pastoviai gyvena. Paskutiniu metu smarkiai didėja pastoviai gyvenančių skaičius o prie didžiųjų miestų kai kurios sodininkų bendrijos virsta gyvenamais kvartalais. Būtina sodininkams sudaryti normalias egzistavimo sąlygas, tačiau nei savivaldybės, nei LR Vyriausybė į tai rimtai nežiūri. Šiuo metu sodininkai yra pamestinukų vietoje ir savivaldybės mano, kad kylančius klausimus turi spręsti savo jėgomis.

Kreipiamės į Jus ir prašome padėti spręsti aktualiausius klausimus:

   1. sodininkų bendrijas aprūpinti geriamu vandeniu ir spręsti nuotėkų šalinimą;

   2. sodininkų bendrijų teritorijoje esančius kelius perduoti savivaldybių žinion;

   3. spręsti šiukšlių šalinimo problemas;

   4. užtikrinti, kad sodininkų bendrijų narių ir jose gyvenančių teisės būtų vienodos su gyvenančiais mieste ar kaime gyventojais ;

   5. duomenis apie sodininkų bendrijas, jose esančius sklypus, gyvenančius ( deklaruotus ir nedeklaruotus ) žmones turėtų kaupti Valstybinė organizacija. Šiuo metu atskiri duomenys yra skirtingose organizacijose ir jais pasinaudoti nėra galimybių.

Norime žinoti kokia Jūsų apie sodininkų bendrijas nuomonė, kokia Jūsų pozicija būtų Seime svarstant ir balsuojant sodininkų bendrijų įstatymo pataisas, kurias pateikia opozicijos atstovai.”

Lietuvos sodininkų bendrijų asociacijos pirmininkas    Juozas Ravinis

„LSBA naujienos“ – naujausi tinklaraščio įrašai el. paštu ne dažniau kaip kartą per savaitę. Užsisakydami naujienlaiškį, sutinkate su mūsų Privatumo politika. Prenumeratos galima atsisakyti bet kuriuo metu.

Komentarai nepriimami.