[i] Naujienlaiškiai

Lietuvos sodininkų bendrijų asociacijos svetainių sistema užsiprenumeravusiems vartotojams siunčia naujienlaiškius, talpinančius savyje naujausius svetainių tinklaraščių (blogų) įrašus. Tai reiškia, kad pasirodžius naujam tinklaraščio įrašui, užsiprenumeravę naujienlaiškį svetainės vartotojai savaitės bėgyje gaus apie tai pranešimus (naujienlaiškio forma) jų nurodytais el. pašto adresais.

Naujienlaiškyje vartotojas matys tam tikrą skaičių (numatytasis – 3) naujausių tinklaraščio įrašų. Siunčiamame el. laiške yra rodomas ne visas įrašas, o tik iki 70 pirmųjų jo žodžių. Nuspaudus po jais esantį mygtuką „Skaityti toliau“, atsidariusiame naršyklės lange pasirodys visas tinklaraščio įrašas. Naujienlaiškio „LSBA naujienos“ archyvą galite peržiūrėti gyvai puslapyje https://sbasociacija.lt/prenumerata/.

Pavyzdžiui, jei nustatyta, kad naujienlaiškis bus siunčiamas ketvirtadieniais 18.00 val., tai pranešimas apie šeštadienį padarytą tinklaraščio įrašą pasieks prenumeratorius tik kitos savaitės ketvirtadienio vakare. Jei naujų įrašų tinklaraštyje duotą savaitę nebuvo, svetainė lauks, kol pasirodys nauji, ir siųs naujienlaiškį (su 3 naujausiais tinklaraščio įrašais) tik naujai užsiprenumeravusiems vartotojams, kuriems jokie įrašai dar nebuvo siųsti. Kitaip sakant, bus siunčiami tik tie įrašai, kurie duotam vartotojui nebuvo siųsti anksčiau, ir ne daugiau kaip numatytasis jų skaičius.

Be to, kad nepakenktų siuntėjo reputacijai, svetainės nustoja siųsti laiškus neaktyviems prenumeratoriams po 6 mėnesių (pagrindinė svetainė) ar po 12 mėnesių (dukterinės svetainės) neveiklumo. Neaktyvūs – tai tokie prenumeratoriai, kurie nuo prenumeratos pradžios neperskaitė nė vieno jam siųsto naujienlaiškio. (Naujienlaiškis laikomas perskaitytu, jei vartotojo el. pašto klientas parodo naujienlaiškyje esančius vaizdus.)

El. pašto paslaugų teikėjai ir jų šlamšto filtrai siuntėjo reputaciją vertina pagal siunčiamų el. laiškų skaitomumą. Jei siuntėjo laiškų skaitymo procentas yra mažas (pvz., 10 % ar mažesnis), jo laiškai pradedami siųsti į šlamšto aplanką. Be to, daugelis pašto paslaugų teikėjų, tokių kaip „Gmail“ ir „Yahoo“, nelankomas pašto dėžutes laiko neaktyviomis praėjus vos 6 ar 12 mėnesių ir, užuot ištrynę šias paskyras, paverčia jas „šlamšto spąstais“. Jei siuntėjas ir toliau siunčia el. laiškus į tokius spąstus, jo reputacija dar labiau krenta.

Kad to išvengti, svetainės, praėjus 24 ar 48 savaitėms nuo prenumeratos pradžios, išsiunčia visiems savo prenumeratoriams prašymus dalyvauti trumpoje anoniminėje apklausoje ir atsakyti į keletą klausimų apie gaunamą naujienlaiškį. Nenuspaudę kvietime esančios nuorodos į apklausą prenumeratoriai yra laikomi neaktyviais ir po 6 ar 12 mėnesių neaktyvumo naujienlaiškiai jiems daugiau nebesiunčiami (nebent, jie užsiprenumeruoja naujienlaiškį iš naujo).

Panašiai atsitinka ir su el. laiškų atmetimais – t. y. kai gavėjo el. pašto serveris praneša, kad siųstas laiškas dėl tam tikrų priežasčių buvo atmestas. Tai reiškia, kad naujienlaiškis prenumeratoriaus nepasiekė, nes gavėjo el. pašto adresas neegzistuoja arba jo el. pašto dėžutė yra pilna ar laikinai nepasiekiama, arba laiško dydis viršija kvotą. Jei gavėjo pašto dėžutė yra nepasiekiama arba išlieka pilna po 3 siuntimo bandymų, naujienlaiškiai šiam prenumeratoriui daugiau nebesiunčiami, kad nepakenkti siuntėjo reputacijai.

Užsiprenumeruoti asociacijos naujienlaiškį „LSBA naujienos“ neregistruoti skaitytojai gali užpildę naujienlaiškio prenumeravimo formą bet kurio LSBA tinklaraščio įrašo apačioje, o atsisakyti – nuspaudę nuorodą „Atsisakyti“ gaunamo naujienlaiškio apačioje.

Užsiprenumeruoti naujienlaiškius „LSBA naujienos“ ar (ir) „Bendrijos naujienos“ bei keisti jų prenumeratą registruoti vartotojai gali puslapyje „Prenumerata“. Užsiprenumeruoti galima padedant varnelę šalia naujienlaiškio pavadinimo esančiame žymės langelyje, o atsisakyti – pakeičiant būklę iš „Prenumeruota“ į „Atsisakyta“ arba nuspaudžiant nuorodą „Atsisakyti“ gaunamo naujienlaiškio apačioje.