[i] Komentarai

Komentarai leidžia Lietuvos sodininkų bendrijų asociacijos svetainių lankytojams dalyvauti diskusijose (diskutuoti vienas su kitu). Teksto laukai, kuriuose vartotojai gali pateikti savo komentarus, yra matomi tuose svetainės tinklaraščio įrašų ir failų atsisiuntimų puslapiuose, kuriuose yra leidžiamas komentavimas. Komentaro laukas yra matomas šių puslapių apačioje, kartu su kitų vartotojų parašytais komentarais. Pateikdamas komentarą vartotojas turi sutikti (padedant varnelę žymės laukelyje), kad jo pateikta informacija (komentaro turinys, IP adresas ir kt.), būtų saugoma svetainėje sutinkamai su „Privatumo politika“.

Pateiktas komentaras yra tikrinamas naudojant „Akismet“ automatinę brukalų atpažinimo paslaugą, renkančią komentuojančio asmens informaciją, į kurią įeina komentaro autoriaus IP adresas, vartotojo įrangos tipas, apsilankymo šaltinis ir tinklalapio URL (kartu su kita lankytojo tiesiogiai pateikia informacija, tokia kaip jo vardas, vartotojo vardas, el. pašto adresas bei pačio komentaro tekstas).

Iš vartotojo el. pašto adreso yra sugeneruojamas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateikiamas „Gravatar“ paslaugos teikėjui, kad patikrinti, ar vartotojas naudojasi šia paslauga. „Gravatar“ privatumo politika pateikiama https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus komentarą, vartotojo profilio nuotrauka (pasirinktas ar automatiškai sugeneruotas pseudoportretas) yra matomas viešai šalia jo komentaro.

Komentuoti leidžiama tik registruotiems svetainės vartotojams. Vartotojai gali komentuoti arba atsakyti ir į kito vartotojo komentarą. Atsakymas į komentarą (komentaro komentaras) rodomas iškart po pirminiu komentaru, atitrauktas didesniu atstumu nuo krašto nei pastarasis. Galimi 5 komentarų (atitraukimo) lygiai.

Visi komentarai turi būti patvirtinti svetainės administratoriaus (bendrijos pirmininko), kuris apie parašytus (laukiančius patvirtinimo) komentarus informuojamas el. paštu. Patvirtinti komentarai yra iškart matomi komentarų srityje, žemiau puslapio teksto.

Gavus naujų komentarų, horizontalioje administravimo juostoje (šalia debesėlio) ir kairiajame administravimo meniu, ties elementu „Komentarai“ atsiranda skaičius, parodantis kiek naujų komentarų laukia jūsų dėmesio, o skydelio srityje „Aktyvumas“ rodoma atskirų komentarų būsena. Užvedus pelės žymeklį virš komentaro, pasirodo tvarkymo parinktys, leidžiančios į komentarą atsakyti, jį patvirtinti, redaguoti, pažymėti kaip šlamštą ar perkelti į šiukšlinę.