Savivaldybė pasiryžusi perimti ir sutvarkyti kelius sodininkų bendrijose

 Diena.lt tinklalapyje buvo publikuotas Vilmos Kasperavičienės straipsnis „Savivaldybė pasiryžusi perimti ir sutvarkyti kelius sodininkų bendrijose“ (žemiau pateikiama jo ištrauka).


300 tūkst. eurų – tokia suma šiųmečiame Kauno rajono savivaldybės biudžete numatyta Specialiajai sodininkų bendrijų rėmimo programai. Palyginti su praėjusiais metais, lėšos išaugo net šešis kartus. Tai leis pagražinti viešąsias erdves, atnaujinti bendro naudojimo objektus, o svarbiausia – kelius, kurie neretai yra apgailėtinos būklės.

Sausio 25 d. posėdžiavusi Kauno rajono savivaldybės taryba patvirtino pakoreguotą Specialiąją sodininkų bendrijų rėmimo programą, kuri sodininkų bendrijoms leidžia kelius perduoti savivaldybei.

Pakeitimų priežastys

Keisti programą prireikė ne vien dėl to, kad Seimas priėmė Sodininkų bendrijų įstatymo pataisas, kurios įsigaliojo nuo 2024 m. sausio 1 d. „Ir patys suprantame, kad yra daug problemų, kad reikia didžiulių investicijų sodininkų bendrijas kertantiems keliams sutvarkyti, o lėšų tam skirti iš Kelių priežiūros programos negalėjome. Programos pakeitimai yra daryti dėl kelių: jungiančiųjų bendrijose ir bendro naudojimo, esančių už sodininkų bendrijų teritorijų. Jei bendrijos priims sprendimą, kad sutinka kelius perduoti savivaldybei, mes esame pasirengę juos perimti, atlikti kadastrinius matavimus ir finansuoti iš specialiosios sodininkų bendrijų rėmimo programos perimtų kelių remontą, o vėliau – ir priežiūrą“, – sakė Kauno rajono savivaldybės vicemeras Antanas Nesteckis. Skaityti toliau

Parama Kauno rajono sodininkų bendrijoms 2024 metams

Vadovaujantis Kauno rajono savivaldybės tarybos 2024 m. sausio 25 d. sprendimu Nr. TS-40 patvirtinta Kauno rajono savivaldybės specialiąja sodininkų bendrijų rėmimo programa (toliau – Programa), skelbiamas kvietimas teikti prašymus dėl sodininkų bendrijų bendro naudojimo žemėje esančių kelių (gatvių) perleidimo Kauno rajono savivaldybės nuosavybėn bei prašymus finansinei paramai pagal Programą gauti.

Prašymus gali teikti: Kauno rajono savivaldybės teritorijoje esančios sodininkų bendrijos (toliau – Bendrijos).

Prašymų teikimo terminas: prašymai teikiami nuo 2024 m. vasario mėn. 7 d. iki 2024 m. gegužės mėn. 8 d. (imtinai) 17 val.

Prašymų teikimo būdas: prašymai pateikiami ar siunčiami paštu, adresu: Savanorių pr. 371, 49500 Kaunas (gavėjas Kauno rajono savivaldybės specialiosios sodininkų bendrijų rėmimo programos komisija) arba visi dokumentai siunčiami elektroniniu paštu info@krs.lt.

2024 m. numatoma  paskirstyti finansinės paramos bendra suma: 300 000 Eur (trys šimtai tūkstančių eurų). Skaityti toliau

Vakarų Lietuvoje toliau kyla upių vandens lygis

Diena.lt tinklalapyje buvo publikuotas straipsnis „Vakarų Lietuvoje toliau kyla upių vandens lygis“ (žemiau pateikiama jo ištrauka).


Kaip skelbiama svetainėje meteo.lt, Klaipėdos vandens matavimo stotyje fiksuotas stichinis pavojaus lygis: Akmena–Dangė semia namų masyvą „Dvaro slėnis“ ir sodų bendrijos „Neringa“ sodus.

Tokia pat situacija ir Priekulėje, Klaipėdos rajone, kur pakilęs Minijos vanduo jau semia Žalgirio gatvės 9 namą, bei Kretingos rajone, ten Akmena–Dangė pradeda lietis iš vagos žemiausioje vietoje.

Stichinis vandens lygis ir Šilutės rajone, kur, remiantis Kūlynų vandens matavimo stoties duomenimis, Leitės upės vanduo semia tiltą ties Kūlynais.

Dėl potencialaus įstatymų apjungimo

Žemiau pateikiamas Lietuvos sodininkų bendrijų asociacijos nuomonė apie potencialų LR sodininkų bendrijų įstatymo ir šiuo metu svarstomo Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo apjungimą.

(Išsiųsta 2023-12-22 LR aplinkos ministerijos Statybos ir būsto politikos grupės vyr. specialistei Vaivai Rumbutienei.)


Krautuvas Įkeliama...
EAD logotipas Užtrunka per ilgai?

Įkelti iš naujo Įkelti iš naujo dokumentą
| Atidaryti Atidaryti naujame skirtuke

 
___
LSBA valdyba
 

Nekilnojamojo turto valdytojų bendrojo naudojimo objektų (BNO) valdymas steigiant bendriją

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Statybos ir būsto politikos grupė 2023-11-21 pristatė Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo keitimo, skelbiant netekusiu galios Sodininkų bendrijų įstatymą, projektą.

Žemiau pateikiamas LR Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto politikos grupės pristatymas „Nekilnojamojo turto valdytojų bendrojo naudojimo objektų (BNO) valdymas steigiant bendriją“. Nekilnojamojo turto valdytojai – tai asmeninius pastatus, bendruose pastatuose esančius butus ir (ar) kitas patalpas, žemės sklypus nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdantys asmenys.

Bendrijų įstatymo keitimo projekto pristatymo tikslas – pirminėje teisėkūros stadijoje pristatomos kai kurios projekto idėjos tam, kad diskutuojant galima būtų pasitikrinti jų poreikį, naudą ir veiksmingumą. Ne visos siūlomos idėjos liks galutiniame projekte, rasis naujų idėjų, o siūlymai dar bus tikrinami įvairiais aspektais.

Siūlomų Bendrijų įstatymo keitimų apžvalga:

Krautuvas Įkeliama...
EAD logotipas Užtrunka per ilgai?

Įkelti iš naujo Įkelti iš naujo dokumentą
| Atidaryti Atidaryti naujame skirtuke

Kviečiame diskutuoti, rašykite savo mintis bei nuomones į komentarų skiltį žemiau.

LSBA valdyba