Slapukai ir skriptai

Svetainė naudoja funkcinius slapukus ir išorinius skriptus, kurie leidžia pritaikyti svetainę jūsų poreikiams ir palengvina naršymą bei naudojimąsi ja. Slapukai – tai nedideli failai, siunčiami ir įdiegiami į vartotojo kompiuterį, įgalinantys atpažinti vartotoją ar stebėti svetainės lankomumo statistiką. Skriptai – tai įterptos į tinklalapius nedidelės programos, suteikiančios svetainei papildomų funkcijų. Kokie skriptai ir slapukai yra naudojami ir kaip jie veikia jūsų lankymąsi svetainėje aprašyta žemiau esančiose lentelėse.

Lentelė 1. Svetainėje naudojamų skriptų sąrašas.

Skripto pavadinimasAprašymas
AddToAny„AddToAny“ sukurta plačiai vartotojų, leidėjų, ir kūrėjų auditorijai visame pasaulyje, yra universali, tačiau pritaikoma individualiam vartotojui platforma, leidžianti lankytojams lengvai pasidalinti turiniu įvairiuose socialiniuose tinkluose. „AddToAny“ yra suderinama su Europos bendruoju duomenų apsaugos reglamentu (BDAR) ir nekaupia jokių asmeninių duomenų.
Google AdSenseVisiems vartotojams iš Europos ekonominės erdvės „Google AdSense“ rodo tik nesuasmenintus skelbimus. Nesuasmeninti skelbimai taikomi naudojant kontekstinę informaciją, o ne buvusią naudotojo elgseną. Nors šie skelbimai nenaudoja slapukų siekiant suasmeninti skelbimus, tačiau jie naudoja slapukus dažnumo ribai nustatyti, apibendrintoms skelbimų ataskaitoms teikti bei kovai su apgaule ir piktnaudžiavimu.
Google AnalyticsNaudojama apibendrintai statistikai, siekiant pagerinti „Google Analytics“ naudojimą. Pagal numatytuosius nustatymus „Google Analytics“ fiksuoja: puslapio informaciją (URL, pavadinimas), naršyklės informaciją (pavadinimas, lango dydis, ekrano skiriamoji geba, „Java“ įgalinimas, „Flash“ versija) bei vartotojo informaciją (nepilnas anoniminis IP adresas, kalba). Skriptas sukuria slapuką „_gat_gtag_*“ (žr. žemiau esančią lentelę).
Lankytojų skaitliukasHey.lt nemokamas lankytojų skaitliukas – tai populiarus svetainės lankomumo skaitliukas, nustatantis pradinį apsilankymų ir unikalių lankytojų skaičių bei parodantis lankomumo statistiką. Skaitliukas įgalina svetainės administratorių matyti iš kur ateina lankytojai, kuriuose puslapiuose jie iš pradžių apsilanko, lankytojo IP adresą, šalį ir tinklą. Šiais duomenimis mes su niekuo nesidaliname. Skriptas sukuria slapuką „_hey_lt_sbasociacija“ (žr. žemiau esančią lentelę).
Wordfence“Wordfence” yra pilnai suderinta su BDAR svetainės programinė užkarda (angl. Web Application Firewall arba WAF), giliai integruota su „WordPress“, kuri identifikuoja ir blokuoja kenkėjišką srautą. “Wordfence” sukuria slapukus „wfwaf-authcookie-*“, „wf_loginalerted_*“, „wfCBLBypass“ (žr. žemiau esančią lentelę).
YouTubeMūsų naudojamos priemonės įterptiems „YouTube“ vaizdo įrašams (didesnio privatumo režimas, vietiniame serveryje laikoma vaizdo įrašo informacija ir miniatiūra) užtikrina, kad „YouTube“ negauna (ir nesaugo) jokios informacijos apie svetainės lankytoją iki tol, kol šis nepaleidžia vaizdo įrašo. Paleidus vaizdo įrašą, vartotojo IP adresas yra perkeliamas proceso metu.

 
Lentelė 2. Svetainėje naudojamų slapukų sąrašas.

Slapuko pavadinimas Slapuko tipas I ar III šalis Galima blokuoti Seanso ar ilgalaikis Galiojimo laikas  Tikslas

Pastaba: Įstatymai nustato, kad slapukus siųsti į vartotojo įrenginį galima tik tuomet, jei jie yra būtini svetainės veikimui. Visiems kitiems slapukų tipams reikalingas vartotojo sutikimas. Jei vartotojas nesutinka su pasirinktų (ar visų) slapukų naudojimu, visi slapukai šioje svetainėje, išskyrus būtinus (pagal BDAR ir E. privatumo direktyvas), yra blokuojami iki tol, kol nebus gautas vartotojo sutikimas. Matyti savo nustatymus slapukams ir keisti juos galite „Privatumo nustatymuose“.


Parašykite komentarą