Karantinas pratęsiamas iki 2021-01-31

SARS-CoV-2 (COVID-19) koronavirusas
SARS-CoV-2 (COVID-19) koronavirusas

Tik pradėjusi darbą naujoji Lietuvos Respublikos Vyriausybė, 2020-12-11 (penktadienį) pasitarusi su sveikatos ekspertais, 2020-12-13 (sekmadienį) posėdžio metu, atsižvelgdama į kintančią situaciją ir epidemiologų rekomendacijas, priėmė naujas COVID-19 pandemijos valdymo priemones ir nusprendė pratęsti karantino laikotarpį iki 2021-01-31.

Nuo 2020-12-16 draudžiama prekyba nebūtinaisiais produktais – uždaromos visos parduotuvės, kurios neteikia maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ar ortopedijos techninių priemonių. Uždaromi grožio salonai, kirpyklos, aprangos, buities ir kitos ne maisto prekių parduotuvės, tačiau paliekami veikti odontologiniai kabinetai. Skaityti toliau

Seime 2020-12-10 pateiktas Sodininkų bendrijų įstatymo projektas

Seimo 2020 m. gruodžio 10 d. vakariniame posėdyje darbotvarkės klausimu 2-13 pateiktas svarstymui Sodininkų bendrijų įstatymo Nr. IX-1934 6 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas (Nr. XIVP-65).

Dokumento tekstą rasite čia.

Po pateikimo įvyko balsavimas dėl pritarimo projektui. Balsavo 109 iš 111 užsiregistravusiųjų Seimo narių: už – 42, prieš – 10, susilaikė – 57. Nepritarus, įvyko alternatyvus balsavimas (užsiregistravo 113 Seimo narių): A – už pasiūlymą grąžinti šį projektą iniciatoriams tobulinti (už 80), B – už pasiūlymą jį atmesti (už 33), susilaikė 0. (Pritarta pasiūlymui grąžinti projektą iniciatoriams tobulinti.)

Daugiau apie šį darbotvarkės klausimą rasite čia.

Žemiau pateikiamas Sodininkų bendrijų įstatymo Nr. IX-1934 6 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto LYGINAMASIS VARIANTAS.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Skaityti toliau

Klimato pokyčių santrauka – 2020 lapkritis

Klimato kaita vis labiau ir labiau užsimena apie save. Lietuvoje jau keli sausringi metai iš eilės, o pasaulyje vis didėja su krituliais ir potvyniais susijusių įvykių skaičius. Atrodo, lyg Lietuvos požeminiai vandenys veržtųsi iš po žemių (staigių ir purvo potvynių forma) tose pasaulio vietose, kuriose tokie reiškiniai būdavo labai reti arba jų išvis nebūdavo (pavyzdžiui, dykumose ir kalnuotose vietose).

Taip pat, nuostabą kelia neįprastose pasaulio vietose prapliūpstantys gausūs lietūs, sąlygojantys neproporcingai didelius potvynius (pr. žr. žemiau pateiktą 2020 m. lapkričio mėnesio klimato įvykių pasaulyje santrauką padieniui).

Paaiškinimų, kodėl įvairiose pasaulio vietose vis dažniau patvinsta kalnų upės vasaros gale (o ne tirpstant sniegui), niekas duoti neskuba, tačiau vis dažniau pasigirsta nuomonė, kad tai galėtų būti susiję su ilgalaikiais Žemės elektromagnetinio lauko bei Saulės aktyvumo ciklo pokyčiais.


Pastaba: „YouTube“ neturi galimybės matyti Jūsų asmeninės informacijos šiame puslapyje iki tol, kol nepaleidžiamas vaizdo įrašas.


 
Kitų mėnesių klimato įvykių santraukas, sudarytas kanalo „SOTT Media“, galima rasti klimato įvykių vaizdo įrašų grojaraštyje (apimančiame laikotarpį nuo 2014 m.), pavadintame „Earth Changes“ (vert. iš anglų k. „Žemės pokyčiai“): https://www.youtube.com/playlist?list=PLyKDWmrDyHH_xXmCSHSh6yZBhZzQs3xEt.
 

Ką dar galima nuveikti šiuo metu sode

1-sis iš 1 įrašų serijoje Dr. Malinauskas pataria
Daktaro Malinausko Medelynas

Gali skambėti keistai, bet šis laikas yra tinkamas vaismedžių vilkūglių (šiais metais užaugę vertikalūs ūgliai) genėjimui. Tačiau, tai liečia tik obelis ir kriaušes. Padarytos mažos žaizdos tikrai nepakenks šiems augalams, net ir rūsčios žiemos atveju. Bet kokį kaulavaisių genėjimą dabar reikia atidėti iki vėlyvo pavasario (balandžio mėn.).

Kadangi orai vis dar gana šilti, tai nesuspėjusieji patręšti savo augalų vis dar gali atlikti rudeninį jų tręšimą. Tam reikia pasirinkti rudenines trąšas, kurių sudėtyje nėra azoto arba jo yra 3–5 proc. Tokiose trąšose turi būti daug fosforo ir kalio. Visi šie rodikliai visada yra pateikiami ant parduodamų trąšų pakuočių. Taip pat, labai rekomenduočiau pasirinkti tokias trąšas, kurių sudėtyje be jau minėtų elementų būtų kuo daugiau skirtingų kitų mikroelementų: pvz., vario, geležies, mangano ir kt. Visi mikroelementai yra labai svarbūs pilnaverčiam augalų augimui ir normaliam derėjimui.
Skaityti toliau

Dr. K. Malinauskas pataria

Dr. Malinauskas su žmona

Dr. Malinauskas su žmona

Sveiki, gerbiamieji. Kaip ir Jūs, esu sodininkas. Sodininkystė lydi mane visą sąmoningą gyvenimą, todėl sukaupta patirtis nėra menka.

Žemės ūkio universitete įgytos sodininkystės žinios praktikoje buvo ir yra gilinamos nuosavame šeimos sodo augalų medelyne.

Visada buvo malonu dalintis sukaupta patirtimi, todėl, atsiradus galimybei, bus malonu savo žiniomis pasidalinti ir su gausiu būriu Lietuvos sodininkų.
Skaityti toliau