Laiškas Liberalų sąjūdžio pirmininkei V. Čmilytei-Nielsen

Žemiau pateikiamas laiškas rašytas 2022-10-18 Liberalų sąjūdžio pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen dėl priešrinkiminių įsipareigojimų sodininkų bendijoms vykdymo.

Labai įdomu, ar gausime atsakymą?


Lietuvos Liberalų sąjūdžio
Pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen

DĖL ĮSIPAREIGOJIMŲ SODININKŲ BENDRIJOMS

2022 m. spalio 17 d. Kaune vykstančiame Liberalų sąjūdžio tarybos posėdyje Jūs sakėte, kad „Liberalų sąjūdis niekada nežadėdavo neįgyvendinamų dalykų. Todėl ir dabar, tiek patyrę, kur kas daugiau dėmesio skirsime tam, kaip pasiekti užsibrėžtus tikslus, kokie turi būti mechanizmai, finansavimo šaltiniai, kokios galimos pasekmės“.

Priešrinkiminėje programos VII skyriaus („Apsauga, ekologija ir darni plėtra“) 4 punkte „Sodininkų bendrijos – modernios šalies dalis“ apibudinate esamą sodininkų bendrijų padėtį ir kokius klausimus numatote spręsti. Po rinkimų, iš VII skyriaus 4 punktas tapo pašalintas ir apie sodininkų bendrijas daugiau neminima. Tai – sodininkų rinkėjų apgavystė!

Primindami Liberalų sąjūdžio priešrinkiminius įsipareigojimus, siuntėme Jums du raštus (2021-11-17 ir 2022-04-13), tačiau atsakymų į juos negavome. Kai kurie Jūsų sąjūdžio nariai net yra išreiškę nuomonę, kad sodininkų bendrijos yra tarybinė atgyvena, kurią reikia naikinti, tačiau, kaip tai atlikti, nežino ar nesiūlo.

Gerbiama Liberalų sąjūdžio pirmininke, Lietuvos sodininkai nori žinoti ar gali tikėtis sodininkams opių klausimų sprendimo ir sodininkų palaikymo?

Lauksime Jūsų atsakymo.

 
Lietuvos sodininkų bendrijų
asociacijos pirmininkas Juozas Ravinis

Raštą ruošė Eidigintas Germanavičius
LSBA garbės pirmininkas
Tel. 862066253

____
Priedas: 2021-11-17 raštas Liberalų sąjūdžio pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, Liberalų sąjūdžio Aplinkos komiteto pirmininkui Vytui Lužiui ir Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pirmininkui Eugenijui Gentvilui.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Atsisiųsti [3.24 MB]


Lietuvos sodininkų bendrijų asociacijos valdyba
 

Kovai su šliužais jūsų kieme prireiks tik kantrybės: visa kita rasite virtuvės spintelėje

Lietuvos rytas tinklalapyje buvo publikuotas straipsnis „Kovai su šliužais jūsų kieme prireiks tik kantrybės: visa kita rasite virtuvės spintelėje“ (žemiau pateikiama jo ištrauka).


Sodininkų galvos skausmas – invaziniai šliužai – sparčiausiai veisiasi vasaros pabaigoje ir rudens pradžioje, kai oras tampa vėsus ir drėgnas. Nors šie sodo ir daržo kenkėjai dieną linkę slėptis, juos nesunku pastebėti naktį, mat tuomet šie siaubūnai išlenda ieškoti maisto.

Sodininkus pralinksmino lapuose įsikūręs gyvis: atrodo, kaip žaisliukas, bet jis – kenkėjas

Lietuvos rytas tinklalapyje buvo publikuotas straipsnis „Sodininkus pralinksmino lapuose įsikūręs gyvis: atrodo, kaip žaisliukas, bet jis – kenkėjas“ (žemiau pateikiama jo ištrauka).


„Na, dar tokio nebuvau mačiusi nors vaikams labai įdomus pasirodė, sako, nykštukas“, – tokiu įrašu sodininkų feisbuko grupėje pasidalino moteris ir įdėjo nuotrauką savo radinio – kriaušės lape susikusio, kaip vėliau išsiaiškino, – kenkėjo.

Valgomieji sausmedžiai – kada juos geriausia įsigyti ir kuo geresni už šilauoges

Lietuvos rytas tinklalapyje buvo publikuotas straipsnis „Valgomieji sausmedžiai – kada juos geriausia įsigyti ir kuo geresni už šilauoges“ (žemiau pateikiama jo ištrauka).


Jeigu kas paklaustų, kokia uoginė kultūra šį sezoną labiausiai nustebino ir nudžiugino, nedvejodamas pasakyčiau – tai valgomasis, tiksliau, melsvauogis sausmedis. Jau daugeliui sodininkų tai senokai pažįstamas uogakrūmis. Bet pradžiai, vis dėlto, truputis žinių apie sausmedžius.

Dėl elektros tarifų sodininkų bendrijoms

Energetikos ministerija buvo paklausta ar sodininkų bendrijos, kaip juridiniai asmenys, ir jose gyvenantys asmenys, jei nėra sudarę tiesioginių sutarčių su ESO, gaus Vyriausybės nustatytos kompensacijos už elektrą.
Pateikiame gautą atsakymą.

“Lietuvos Respublikos elektros energetikos įstatymo 69 straipsnio 14 dalyje įtvirtinta, kad sodininkų, individualių automobilių garažų savininkų bendrijoms, perkančioms elektros energiją bendrijų narių bendroms reikmėms, taip pat daugiabučių gyvenamųjų namų arba bendrabučio tipo daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijoms arba minėtų namų jungtinės veiklos sutarties dalyvių įgaliotiems atstovams, arba minėtų namų butų ir kitų patalpų savininkų bendrojo naudojimo objektų administratoriams, perkantiems elektros energiją daugiabučių gyvenamųjų namų bendroms reikmėms ir (ar) liftams, bendrabučio tipo daugiabučiams gyvenamiesiems namams (butams, kambariams, bendroms reikmėms ir (ar) liftams), taikomos tokios pačios elektros energijos kainos ir tarifai, kaip buitiniams vartotojams. Taigi, sodininkų bendrijų gyventojai turi galimybes gauti elektros energiją tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir kiti gyventojai (buitiniai elektros energijos vartotojai).
Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad Lietuvos Respublikos energetikos įstatymo 192 straipsnyje numatytos Vyriausybės kompensacijos už elektrą dar nėra taikomos ir bus pradėtos taikyti tik nuo šių metų liepos 1 d., t. y. pirmosios kompensacijos bus pradėtos taikyti už šių metų liepos mėnesį suvartotą elektros energiją.
Energetikos įstatymo 192 straipsnio 14 dalyje įtvirtinta, kad šio straipsnio nuostatos dėl kompensacijų taip pat taikomos asmenims, turintiems teisę į elektros energijos buitiniams vartotojams nustatytas kainas ir tarifus, kaip tai nustatyta Elektros energetikos įstatyme, išskyrus Elektros energetikos įstatymo 69 straipsnio 12 dalyje nurodytus asmenis. Analogiška nuostata įtvirtinta ir Elektros energijos ir (ar) gamtinių dujų kainos dalinio kompensavimo, skirto elektros energijos ir (ar) gamtinių dujų buitinių vartotojų išlaidoms už suvartotą elektros energiją ir (ar) suvartotas gamtines dujas sumažinti, taikymo ir administravimo tvarkos aprašo 2 3.1 papunktyje. Taigi, Vyriausybės nustatytos kompensacijos už elektrą bus taikomos ir kitiems Elektros energetikos įstatyme nurodytiems asmenims, turintiems teisę į elektros energijos buitiniams vartotojams nustatytas kainas ir tarifus, t. y. asmenims nurodytiems Elektros energetikos įstatymo 69 straipsnio 14 ir 15 dalyse, įskaitant sodininkų bendrijas.
Taip pat informuojame, kad šių metų birželio 14 d. vykusiame susitikime su nepriklausomais elektros energijos tiekėjais nepriklausomi tiekėjai buvo papildomai informuoti dėl poreikio taikyti Vyriausybės nustatytas kompensacijas kitiems Elektros energetikos įstatyme nurodytiems asmenims, turintiems teisę į elektros energijos buitiniams vartotojams nustatytas kainas ir tarifus, įskaitant sodininkų bendrijas.

Energetikos viceministrė Inga Žilienė”